Pandemia kłamstw

O czym jest książka pt. “Pandemia kłamstw” Kenta Heckenlivelya i Judy Mikovits?

Jednym z głównych problemów naszych czasów jest utrata zaufania publicznego do społeczności naukowej, spowodowana często skorumpowanym sojuszem rządu i podmiotów korporacyjnych. Książka Judy Mikovits i Kenta Heckenlively pt. Pandemia kłamstw z księgarni internetowej taniaksiazka.pl zagłębia się w tę szalejącą korupcję, która maskuje prawdę o nauce publicznej, która może być w konflikcie z korporacyjnymi interesami gospodarczymi.

Dlaczego ta pozycja jest warta uwagi?

Pandemia kłamstwa” to warta uwagi pozycja na rynku wydawniczym. Po premierze wywołał liczne kontrowersje. Filmik zapowiadający wydanie takiej książki był najczęściej blokowanym filmem na portalach społecznościowych podczas pandemii Covid-19.

Kim są autorzy?

Judy Mikovits to amerykańska naukowiec, która nie boi się prawdy i wielokrotnie to udowodniła. Znana jest ze swojej pracy doktorskiej na temat zmiany leczenia HIV/AIDS. Należy ona do zespołu naukowców, którzy sprawiają, że śmiertelne choroby stają się możliwe do opanowania.

Jakie informacje otrzymamy za pomocą tej książki?

Książka ta wiele rzeczy dowodzi i może sprawić, że na różne sprawy spojrzymy inaczej. W książce pt. “Pandemia kłamstw” dowiemy się o nadużywaniu wirusów i badaniach nad szczepionkami. Epidemia AIDS w Afryce nie miałaby miejsca, gdyby grupa badaczy nie zwlekała z publikacją swoich wyników. W tej pracy dowodzi również, że wykorzystanie tkanek zwierzęcych w badaniach nad szczepionkami i lekami jest korzystne dla rozwoju plag chorób przewlekłych. Zdaniem autorki żyjemy w czasach, kiedy zaufanie do naukowców maleje, a metody leczenia chorób czy metody badawcze są dostosowywane do interesów polityków i wielkich koncernów farmaceutycznych.

Jak się czyta tę książkę?

Mimo gatunku non-fiction, książkę tą czyta się jak thriller medyczny w najlepszym wydaniu. Książka jest cennym źródłem informacji naukowej, ale jednocześnie autorzy unikają tonu poradnikowego. Fałszowanie badań i manipulowanie wynikami (także w skali globalnej) jest faktem, który budzi strach. Kwestionuje się niezależność nauki. Cele miliarderów, polityków i właścicieli firm farmaceutycznych okazały się ważniejsze niż niezależne badania. Judy Mikovits przedstawiła argument, że dla wielu ludzi pieniądze są ważniejsze niż ludzkie zdrowie i życie. Istnieje wiele przykładów na poparcie tego smutnego stwierdzenia. Ogromna wiedza autorki i jej bogate doświadczenie zawodowe stanowią o wielkiej wartości “Pandemii kłamstwa”.