Kategoria: Atrakcje

Pomysł na weekend

Weekend to świetny czas na krótką regenerację po całym tygodniu pracy. Możliwości jest wiele: relaks w zaciszu własnego mieszkania lub też krótki wyjazd w dalsze rejony. Czas ten spędzić można nad morzem lub w górach, ale także w miejscach odnowy biologicznej, które na pewno zregenerują nas i zrelaksują, a dzięki temu przygotują do kolejnego tygodnia. Takie miejsca, czyli spa, są coraz powszechniejsze w Polsce, jednocześnie też wzrasta ich oferta. Można też połączyć jedno z drugim, czyli spędzić weekend w spa położonym w atrakcyjnej turystycznie okolicy. Przykładem mogą byś spa na Kaszubach, nad całym polskim wybrzeżem czy w górach.

Zasadniczo każde, a przynajmniej większość spa oferuje masaże, kąpiele oraz zabiegi pielęgnacyjne. W zależności od planowanego czasu pobytu, można załapać się na specjalny pakiet zabiegów, często w niższej cenie. Zwykle też nie trzeba martwić się noclegami, bowiem spa zazwyczaj znajdują się na terenie hotelu oferującego noclegi i wyżywienie.

Weekend w spa to zwykle pakiet kompleksowych zabiegów dla dwojga z okazji zwyczajnego weekendu, bądź też w ramach Walentynek. Jednak wizyta w spa to przecież także idealny sposób na prezent dla bliskiej osoby: mamy, siostry, babci czy przyjaciółki. Dlatego w ofercie weekendowej znajdują się też takie przeznaczone dla jednej osoby. Oczywiście w spa można także spędzić tylko jeden dzień. Jednak ze względu na to, że nasz organizm zwykle potrzebuje więcej czasu na regenerację, pobyty kilkudniowe dają lepsze efekty.

Atrakcje Kaszub

Kaszuby to region Polski położony na północy kraju, charakteryzujący się dużą rozmaitością i malowniczością krajobrazów, od wybrzeży morskich, aż po przywodzące na myśl pogórze tereny Szwajcarii Kaszubskiej. Znaleźć tu można wiele atrakcji turystycznych od parków narodowych: Słowińskiego i Parku Narodowego Bory Tucholskie, Zaborskiego Parku Krajobrazowego, poprzez najstarszy skansen w Polsce – we Wdzydzach Kiszewskich, malownicze Chojnice, Hel z fokarium, Beskid Kaszubski, zamek krzyżacki w Bytowie, kolegiatę kartuską, aż po Kościerzynę z jej trzema muzeami i nowoczesnym hotelem ze spa. Jak więc widać, jest to region bardzo zróżnicowany.

Spa na Kaszubach to jeden z wielu powodów, dla których warto odwiedzić te rejony w czasie wolnym. Wizyta w takim miejscu nastawionym na odnowę organizmu pozwoli zregenerować się nam zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dzięki temu, że spa znajduje się na terenie hotelu, można w ten sposób spędzić wolny weekend we dwoje bądź samemu. Wizyta w spa jest też świetnym pomysłem na prezent dla ukochanej osoby.

Oferty spa są różnorodne, jednak wszystkie łączy wspólny cel: dążenie do regeneracji i zrelaksowania gości. Temu celowi służy wiele zabiegów oferowanych w tych obiektach. Wśród nich wymienić można zabiegi pielęgnacyjne, masaże czy kąpiele. Wszystkie one opierają się na wykorzystaniu specyficznych kosmetyków, zwykle na bazie naturalnej, i odpowiednim łączeniu ich z poszczególnymi technikami. Taka wizyta w spa pomaga nam odzyskać lekkość i wewnętrzną równowagę.

Hotel i spa – dwa w jednym

Nazwa „spa” pochodzi od belgijskiej miejscowości Spa, słynącej z leczniczych właściwości występujących tam wód. Początkowo była stosowana tylko do określania ośrodka oferującego terapie z zastosowaniem wód leczniczych. Obecnie słowa tego używa się do określania miejsc, w których stosuje się zabiegi poprawiające samopoczucie i zdrowie.

W dzisiejszych czasach spa oferuje całą gamę usług, od różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych, poprzez kąpiele i masaże aż po zabiegi charakterystyczne dla danego obiektu. Ze względu na to, że wszystkie te zabiegi mają na celu przede wszystkim poprawę samopoczucia zarówno psychicznego, jak i fizycznego, najlepsze rezultaty przynoszą pobyty kilkudniowe. W związku z tym obiekty spa występują najczęściej przy hotelach. Dzięki temu klienci mają zapewnione komfortowe warunki wypoczynku: z jednej strony luksusowe pokoje hotelowe i posiłki, a z drugiej zabiegi regenerujące w spa.

W Polsce hotele połączone ze spa są coraz powszechniejsze. Najwięcej można ich znaleźć w rejonach o właściwościach leczniczych, a jednocześnie miejscach najchętniej odwiedzanych przez turystów: nad morzem i w górach. Coraz więcej jednak pojawia się ich także w głębi kraju. Przykładem mogą być spa na Kaszubach, na Mazurach, na zachodzie Polski czy na Mazowszu.

Wszystkie obiekty spa mają jedną główną rolę: odnowę organizmu. Cel ten osiąga się dzięki stosowaniu zabiegów regenerujących, odchudzających, odmładzających i relaksujących. Dzięki takiej kompleksowej opiece spa potrafi działać cuda.