Regeneracyjny weekend

Pomysłów na wolny weekend może być wiele. Jednym z bardziej relaksujących i regenerujących jest pobyt w spa. Jest to miejsce zarówno dla zakochanych par, jak i singli. Dodatkowo pobyt w takim miejscu stanowi świetny pomysł na prezent dla ukochanej osoby, mamy, siostry czy przyjaciółki. W spa odpoczywa zarówno umysł, jak i ciało. W zależności od oferty danego obiektu, można tam zaznać między innymi takich przyjemności, jak masaże, kąpiele relaksacyjne, zabiegi pielęgnacyjne poszczególnych partii ciała.

Zabiegi pielęgnacyjne są w zasadzie główną ofertą większości spa. Dzięki temu, że przynoszą oczekiwane efekty ciału, obiekty spa są coraz liczniejsze, także w Polsce. Najliczniej występują na południu Polski oraz nad morzem, jednak coraz więcej pojawia się ich także wewnątrz kraju. Dobrym przykładem są tu spa na Kaszubach czy na Mazurach.

Wśród zabiegów pielęgnacyjnych oferowanych przez obiekty spa wymienić można zabiegi na twarz, zabiegi na ciało oraz na dłonie i stopy. Podział taki zachowany jest ze względu na inne potrzeby i inne czynniki zewnętrzne wpływające na każdą z tych części naszego ciała. Wszystkie te zabiegi mają jednak na celu jedno: poprawę stanu i kondycji ciała i umysłu: regenerują, relaksują, niektóre sprzyjają odchudzaniu, inne odmładzają.

Również oferta kąpieli i masaży jest zwykle bardzo szeroka. Te pierwsze mogą pełnić rolę masującą, odżywczą, odświeżającą – jednym słowem relaksującą, podobnie zresztą jak masaże. Funkcje tych drugich są jednak trochę bardziej rozbudowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *