Hotel i spa – dwa w jednym

Nazwa „spa” pochodzi od belgijskiej miejscowości Spa, słynącej z leczniczych właściwości występujących tam wód. Początkowo była stosowana tylko do określania ośrodka oferującego terapie z zastosowaniem wód leczniczych. Obecnie słowa tego używa się do określania miejsc, w których stosuje się zabiegi poprawiające samopoczucie i zdrowie.

W dzisiejszych czasach spa oferuje całą gamę usług, od różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych, poprzez kąpiele i masaże aż po zabiegi charakterystyczne dla danego obiektu. Ze względu na to, że wszystkie te zabiegi mają na celu przede wszystkim poprawę samopoczucia zarówno psychicznego, jak i fizycznego, najlepsze rezultaty przynoszą pobyty kilkudniowe. W związku z tym obiekty spa występują najczęściej przy hotelach. Dzięki temu klienci mają zapewnione komfortowe warunki wypoczynku: z jednej strony luksusowe pokoje hotelowe i posiłki, a z drugiej zabiegi regenerujące w spa.

W Polsce hotele połączone ze spa są coraz powszechniejsze. Najwięcej można ich znaleźć w rejonach o właściwościach leczniczych, a jednocześnie miejscach najchętniej odwiedzanych przez turystów: nad morzem i w górach. Coraz więcej jednak pojawia się ich także w głębi kraju. Przykładem mogą być spa na Kaszubach, na Mazurach, na zachodzie Polski czy na Mazowszu.

Wszystkie obiekty spa mają jedną główną rolę: odnowę organizmu. Cel ten osiąga się dzięki stosowaniu zabiegów regenerujących, odchudzających, odmładzających i relaksujących. Dzięki takiej kompleksowej opiece spa potrafi działać cuda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *