Odnowa w spa

Spa to zgodnie z pierwotnym znaczeniem miejsce terapii przy użyciu leczniczych wód. Obecnie rola tych obiektów się nie zmieniła – dalej ich funkcją jest odnowa organizmu poprzez jego regenerację i relaksację. Zmianie uległy jednak metody wykorzystywane do osiągnięcia tego celu. Dziś stosuje się wiele różnych zabiegów wspomagających, które w przyjemny sposób pomagają przywrócić organizmowi równowagę psychiczną i fizyczną.

Każde spa (także spa na Kaszubach) oferuje szeroką gamę zabiegów spa mających różne funkcje, ale zawsze odprężających. Wśród nich dużą różnorodnością cieszą się zabiegi pielęgnacyjne. Są one zwykle podzielone pod kątem części ciała, na jakie działają. Tak więc można znaleźć zabiegi pielęgnacyjne na twarz, ciało oraz dłonie i stopy. Podział ten wynika z różnych cech i potrzeb tych elementów naszego ciała.

Wśród zabiegów na twarz stosuje się maseczki o różnych funkcjach zależnych od składu użytego kosmetyku. Podstawowe to maseczki nawilżające, odmładzające, regenerujące oraz peelingi. Zabiegi te różnią się także pod kątem typu cery. Inne stosuje się do cery tłustej, suchej, mieszanej i pozostałych.

Zabiegi na ciało to przede wszystkim peeling, maski i masaż łączone ze sobą w odpowiedni sposób z danymi kosmetykami. Z kolei zabiegi na dłonie i stopy obejmują manicure, pedicure, okłady odżywcze i malowanie.

Podstawowym elementem różniącym wszystkie te zabiegi między sobą są wykorzystywane do ich przeprowadzenia. To od ich właściwości zależy ostateczny efekt zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *