Relaksujące masaże

Aby spędzić wolne chwile w przyjemny i relaksujący sposób, warto odwiedzić spa. Zgodnie z etymologią, słowo to pochodzi od nazwy belgijskiej miejscowości Spa, która słynęła z leczniczych właściwości występujących w niej wód termalnych. Obecnie spa to nie tylko (albo w ogóle) woda o leczniczych właściwościach, ale gro zabiegów mających na celu poprawę kondycji fizycznej i psychicznej organizmu.

Spa charakteryzują się też często tym, że usytuowane są w malowniczej okolicy i dodatkowo znajdują się na terenie hotelu. Dzięki temu odwiedziny w takim miejscu można połączyć ze zwiedzaniem ciekawej okolicy. Przykładami mogą tu być spa na Kaszubach, nad całym polskim wybrzeżem Bałtyku czy w polskich górach.

Jednym z rodzajów zabiegów proponowanych przez pracowników spa, poza zabiegami pielęgnacyjnymi i kąpielami, są masaże. Ich oferta różni się zależnie od miejsca. Zwykle w ofercie jest masaż klasyczny, a także inne, bardziej egzotyczne, takie jak masaż gorącymi kamieniami, bańką chińską, miodowy, czekoladowy, masaż świecą, z elementami akupresury czy relaksujący masaż aromaterapeutyczny.

Podchodząc do tematu bardziej ogólnie, masaże spa można podzielić na takie, których głównym celem jest detoksykacja organizmu i zrelaksowanie pacjenta. Mnogość oferty większości spa pozwala każdemu znaleźć coś w sam raz dla siebie, a wręcz nastręcza problemów w wyborze. Na szczęście zwykle można spotkać się z bardzo pomocnym personelem, który wskaże odpowiednie metody masażu dla naszych potrzeb i upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *