startowa
kinofon.pl
  10  osób online    Mamy 538 plików 3GP w swojej bazie
Zaloguj się!
Filmy 3GP
Polecamy

                                                                         

Jak przerobić film do formatu 3gp i wrzucić na serwer ?

Przerobienie filmu tylko z pozoru wydaje się trudnym zadaniem. Otóż jest zupełnie inaczej, jest to proste i nie wymaga poświecenia dużej ilości czasu.

Po przeczytaniu poniższego tutoriala wszystko stanie się jasne i proste. Przedstawione instrukcja zostanie zaprezentowana na programie WinAVI Video Converter. Program można pobrać tutaj

Tak więc zaczynamy:

1. ściągamy z internetu program o nazwie WinAVI Video Converter.

2. Instalujemy program ( instalacja jest bardzo prosta, wymaga jedynie potwierdzania i wybranie miejsca gdzie program ma zostać zainstalowany, tak wiec nie będę jej opisywał )

3. Po uruchomieniu programu z głównego menu wybieramy opcje 3gp, opcja którą mamy wybrać została zaznaczona czerwonym kółkiem poniżej:

4. Po wybraniu opcji 3gp wyświetli nam się okienko w którym należy wybrać plik który chcemy przerobić:5. Po wybraniu wyświetli nam się okienko z ustawieniami przerabianego filmu:6.Okienko zawiera takie elementy jak:
1.ścieszka do wybranego pliku z filmem ( wybierając przycisk "Reselect" możemy zmienić plik ).
2. To pole zawiera informacje gdzie ma zostać zapisany plik w formacie 3gp (przerobiony).
3. To przycisk odpowiadający za ustawienia parametrów naszego filmu po przerobieniu (szczegóły ustawień w kolejnym punkcie).

7. Gdy już wybierzemy plik który chcemy przerobić, oraz miejsce gdzie ma zostać zapisany plik .3gp klikamy w przycisk Advanced (ustawienia) wtedy ujrzymy takie okienko:8. W wybranym okienku Option u góry widzimy 3 zakładki, nas jednak będzie interesowała tylko zakładka "3GP" (zakładkę Encode oraz Detail zostawiamy w pierwotnym stanie gdyż są to opcje dodatkowe). Pozostaje nam teraz ustawić parametry które powinny wyglądać tak:

Video Size: 176 x 144
Video Bitrate: 96000
Output Setting: 40MB

Tak ustawione parametry pozwalają na uzyskanie bardzo dobrej jakości obrazu przy czym film nie będzie zajmował wiele pamięci. Opcje Output Setting ustawiamy na 40MB ponieważ wtedy program potnie nam film na części mające 40MB (przewijanie filmu w kawałkach trwa krócej ). Ustawione przez nas opcje potwierdzamy przyciskiem "OK".

9. Teraz program przenosi nas do poprzedniego okienka, w nim wybieramy "OK".

10. Teraz program zaczyna przerabiać film. (proces przerabiania pokazany jest w %). Po ukończeniu przerabiania program poinformuje nas o tym ze film został przerobiony wyświetlając komunikat. Na komunikacie wybieramy "OK"

11. W ten oto sposób mamy przerobiony film 3GP w miejscu gdzie wybraliśmy zapis pliku. Teraz pakujemy plik WinRar-em, program ten jest znany można go poprać tutaj

12. Teraz pozostaje tylko wrzucenie spakowanego filmy 3GP na serwer. Jest to najprostszy z elementów. Otóż w przeglądarce internetowej wpisujemy adres strony serwera

Przykładowe serwery:
rapidshare.de 100MB
yousendit.com 1000MB
filefactory.com 500MB
sendspace.com 300MB


13. Uploadowanie (wysyłanie) pliku jest bardzo proste, wystarczy podac ścieszkę do pliku i wybrać Upload (z ewentualnymi ustawieniami w zależności od serwera ). Niektóre serwery wymagają wybierania innych opcji, ale nie trzeba się tym martwic (jest to opisane szczegółowo na stronie serwera). Przykładowo na sendspace.com wystarczy podac adres pliku na dysku, zaznaczyć akceptacje regulaminu i dać upload.

14. Teraz tylko dodać plik na naszą stronę. Tak wiec z menu wybieramy "Dodaj film" w odpowiednie pola wpisujemy odpowiednie dane. W pole link wpisujemy adres który otrzymaliśmy od serwera gdzie uploadowalismy plik.

UWAGA!
W polu "link" wpisujemy adres bez http://.


15. Dodany przez was film wkrótce pojawi się na naszej stronie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy.

Życzymy powodzenia.

Ślub Kornela, popularnego dzię...
7506 wyświetleń
Komentarze (2)
Dodano przez: czarny
Data dodania: 2007-05-03 18:00:56

Historii zielonego ogra ciąg d...
6169 wyświetleń
Komentarze (7)
Dodano przez: mibi
Data dodania: 2007-07-08 22:40:19

Zwariowana komedia z udziałem ...
5089 wyświetleń
Komentarze (9)
Dodano przez: pingwin
Data dodania: 2007-04-12 01:39:17

Kolejny monotonny dzień w szko...
4829 wyświetleń
Komentarze (13)
Dodano przez: pingwin
Data dodania: 2007-04-10 23:46:01

Film jest adaptacją popularneg...
3550 wyświetleń
Komentarze (5)
Dodano przez: bercik99
Data dodania: 2007-04-18 02:41:49


Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Filmy są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.